Sklep został przeniesiony na adres sklepw.pl

Sklepw  Narzędzia do Warsztatu tylko tutaj  kupisz

REFRAKTOM refraktometr YT-06722 YATO YT-06722

Dostępność: Duża ilość
Cena: 139,53 zł 139.53
quantity szt.
Zyskujesz 1 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: YATO
Kod produktu: YT-06722

Opis

Opis produktu
Refraktometr jest urządzeniem pozwalającym określić właściwości fizyczne cieczy za pomocą pomiaru współczynnika załamania światła na granicy ośrodków.

Dzięki temu można określić:
- poziom naładowania akumulatora,
- temperaturę zamarzania płynów opartych na glikolu propylenowym lub alkoholu etylowym,
- temperaturę zamarzania płynu do spryskiwaczy.

Profesjonalny refraktometr do pomiarów płynów ekspoloatacyjnych samochodów osobowych, cięzarowych i autobusów. Przeznaczony jest do określania temperatury zamarzania płynu do spryskiwaczy, płynu chłodzącego glikolu proplenowego i glikolu etylowego. Podaje również zakres gęstości elektrolitu.

Zestaw zawiera pipetke do pobierania próbek oraz szmatkę do czyszczenia. Wszystko zapakowane w solidne plastikowe pudełko.
Sposób użycia
Pomiar płynu:
- Nabrać za pomocą pipety niewielką ilość płynu.
- Podnieść płytkę rozpraszającą i nanieść 2-3 kropli płynu na pryzmat przyrządu.
- Opuścić płytkę rozpraszającą, tak aby rozprowadziła równomiernie po powierzchni pryzmatu badaną ciecz. Nie powinny być widoczne pęcherzyki powietrza, które mogą
zafałszować pomiar.
- Odczekać około 30 sekund, aby płyn osiągnął temperaturę przyrządu, a następnie kierując płytkę rozpraszającą w kierunku źródła światła spojrzeć w okular.
Jeżeli obraz w okularze będzie niewyraźny należy wyregulować ostrość obracając pierścieniem ostrości. Granica pomiędzy obszarem ciemnym i jasnym wyznaczy właściwości danego płynu odczytane na odpowiedniej skali.

Jeżeli badaniu jest poddawany elektrolit akumulatora odczyt należy przeprowadzić dla skali oznaczonej symbolem akumulatora. Wynik jest podawany w kg/l, a skala dodatkowo opisana poziomami naładowania akumulatora. Jeżeli granica wypada w obszarze opisanym „GOOD” oznacza to, ze akumulator nie wymaga ładowania; „FAIR” – ładowanie nie jest jeszcze konieczne, ale może być niedługo wymagane; „RECHARGE” – wymagane jest naładowanie akumulatora.
Jeżeli badaniu jest poddawany płyn oparty na glikolu propylenowym, temperaturę zamarzania można odczytać na skali opisanej „PROPYLENE”.
Jeżeli badaniu jest poddawany płyn oparty na alkoholu etylowym, temperaturę zamarzania można odczytać na skali opisanej „ETHYLENE”.
Jeżeli badaniu jest poddawany płyn do spryskiwaczy szyb samochodowych, temperaturę zamarzania można odczytać na skali oznaczonej symbolem spryskiwacza.

Kalibracja przyrządu:
Uwaga! Kalibracji należy dokonywać w temperaturze otoczenia 20 st. C. Należy się także upewnić, że przyrząd osiągnął temperaturę otoczenia. Przed każdym pomiarem należy sprawdzić poprawność pomiaru. W tym celu należy użyć wody destylowanej i dokonać pomiaru w sposób opisany powyżej. Granica obszaru jasnego i ciemnego powinna pokrywać się z linią oznaczoną „WATERLINE”. Jeżeli jest inaczej, to należy do tego doprowadzić kręcąc śrubą kalibracji za pomocą dołączonego wkrętaka.
Poprawnie skalibrowany przyrząd powinien umożliwiać pomiary w temperaturze otoczenia z zakresu od -10 st. C. do +50 st. C.
Zawartość opakowania
Wraz z refraktometrem w opakowaniu powinny się znaleźć: pipeta, wkrętak oraz szmatka.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl